Radiofest Plzeň 10.9.2017 | Účinkující - Radiofest

Radiofest Plzeň 10.9.2017 | Účinkující

NO NAME - Češi svým bratrům Timkovým rozumějí. Po tolika získaných Slavících bez hranic pro naši nejoblíbenější kapelu zpoza českých hranic sa už  snád ani nikto nečuduje. Igor a jeho košická parta vyšla nad východním nebem jako slunce, které nezapadá. Kdo kdy zažil některý z jejich energických koncertů plných dobré nálady, bude se vždy těšit na další. Moderátor Hitparády Hitrádia Igor Timko je básník, který miluje lidi a svět. Na našem Radiofestu se paprsky jeho pozitivní duše dotknou i vás.

XINDL X - Tenhle chlap je génius. Fakt, smekáme klobouk s upřímností a obdivem, které mu náleží. Není v Česku v současnosti lepšího textaře, kouzelníka se slovy, který jejich význam dokáže roztančit do nekonečných poloh. Z jedné strany Anděl a Dysgrafik, ze druhé Řiditel autobusu v Blbým věku a Na vodě, Ondra Ládek je prostě fenomén. A ať si jeho kritici říkají, co chtějí, byl to on, kdo rozehnal nudu nad českou  hudbou. Autor oblíbených Xindlovin na Hitrádiu si dokáže udělat legraci ze všeho včetně sebe sama. Jeho moudrý hudební humor, občas lehce teskný, občas bláznivě rozdováděný, oceníte také na našem Radiofestu.

SLZA – Když člověk vysloví slovo slza, vybaví si malou kapičku slané vody stékající po tváři. Když se ale řekne Slza a podaří se u toho vyslovit to velké S, je na místě hovořit spíše o tsunami! Lukáš Bundil a Petr Lexa spolu s texty Xindla X před nedávnem zaplavili, rozbourali a v podstatě smetli celou českou hudební scénu. Stále patří mezi nejtalentovanějšími kluky české moderní pop music. Aktuálně představují nový singl a letos by chtěli vydat i nové album. Těšíme se, že nám něco z něj zahrají i na našem Radiofestu.

TOMÁŠ KLUS

HODINY - Právník, rybář, obchodník, horolezec a fotograf, tak tahle zajímavá pětice tvoří v současnosti jednu z nejslibnějších poprockových kapel české současnosti. Před rokem vtrhli do rádií singlem Stmívání a český éter už neopustili. Bezmála jeden a půl milionu přehrání největšího hitu kapely na YouTube mluví za vše. Líbivé melodie, poutavý text a zapamatovatelný refrén, to vše je známkou těchto zkušených hudebních řemeslníků, kteří přesně ví, jak se dělá hit. Svou profesionalitu nabídnou také na našem Radiofestu.

POETIKA - Loni v květnu o sobě dala svým megahitem Zkouším žít poprvé vědět progresivní poprapová skupina Poetika. Je z Vysočiny a hudbou se v ní baví zpěvák Eduard Rovenský, Dan Hrdlička a Ondřej Brejška. Tvrdí o sobě, že nejsou žádným velkým hudebním projektem, že prostě jen chtějí vkládat do svých not emoce a svůj názor na svět. Daří se jim to znamenitě a zájem o jejich koncerty je toho důkazem. Jejich hudební vyznání budete moci poznat třeba na našem Radiofestu.

JANEK LEDECKÝ – Janek. Mezi českými písničkáři máme jen jednoho. Kromě toho, že vede své děti ke hvězdným kariérám a sám je autorem světových muzikálů, pořád si ještě občas nadje čas na koncerty. A to přes to, že od legendárního Žentouru už uteklo hodně vody. A podívejte, za celou tu dobu jsme stále stejně krátký na všechny ptáky. Dorazte na něj na náš Radiofest, posaďte se tam do trávy, zavřete oči a uvidíte, že všechno bude fajn.